Hakkında

Deniz Kocatürk 23 Ocak 1992’de İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Şu an İstanbul’da ikamet etmektedir. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü, 2013’te ön lisansla tamamladı. Bir video oyun ve mobil oyun yayın şirketinde Ödeme Uzmanı olarak 5 yılı aşkın süre boyunca çalıştı. 

2010 ve 2013 yılları arasında çeşitli teknoloji ve video oyun içerikleri barındıran internet sitelerinde, video oyunu ve teknoloji yazarı olarak çalıştı. 2014 ve 2016 yılları arasında yine teknoloji ve video oyun içerikleri barındıran internet sitelerinde, genel yayın yönetmeni olarak yer aldı. Bu süreçte ekibinde bulunduğu her internet sitesi ve dergide video oyunları ve teknoloji üzerine yazılar yazdı. 2013’te topluluk yöneticisi olarak çalışmaya başladığı bir video oyun ve mobil oyun şirketinde sırasıyla oyun görevlisi, sosyal medya uzmanı, müşteri destek uzmanı olarak çalıştı. Aynı şirkette 2016’dan 2020’ye kadar ödeme uzmanı pozisyonunda yer aldı.

İş dışında hayatı genel olarak kitap okuyarak, hikâyeler yazarak, video oyunları oynayarak ve sosyalleşerek geçiyor.  

Fantastik ve bilim kurgu dünyaları her zaman ilgisini çekti. Bu yönde kendisini içerik yaratmak konusunda geliştirmeye çalıştı. Böylece ilk hikâyelerini yazmaya başladı ve sonunda bir tanesi, Luadun’Dal Efsanesi: Kayıp Şövalye roman hâline geldi. Kendisini kartografi ile ilgili içerikler araştırarak da yazdığı bu hikâyelere ve romanına detaylı haritalar oluşturdu. Başta genel edebiyat alanları olmak üzere, fantastik edebiyata olan ilgisi sayesinde ilk fantastik eserini yazdı. 

Hâlâ kısa hikâyeler yazıyor ve bunları derinleştirip, daha detaylı ve ilgi çekici, insan hayatına ve insanlara dair olumlu, anlaşılır göndermeler içeren akıcı romanlara dönüştürüyor.