Luadun’Dal Efsanesi Karakterleri: Milonia

Milonia, Luadun’Dal Efsanesi serisini yazarken en çok özendiğim karakterlerden bir tanesidir. Bir dünya yarattığınız zaman, yarattığınız bu dünyanın sahip olduğu karakter dediğimiz kişilikler, sanki gerçekten sizinle birlikte sizin dünyanızda yaşıyormuş gibi hissedersiniz. Milonia’nın yeri benim için her zaman ayrıydı. Kendisini gerçek hayatta karşılaştığım kimseye benzetemiyorum ve herhangi bir kişiyi örnek alarak yazmadım.

Bütün bir eserde, Milonia, yazarken gerçekte tanıdığım birinden örnek almadan yarattığım tek karakterdir de diyebilirim. Bazen bir kişiyi, manzarayı ya da bir olayı anlatırken kelimeleriniz yetersiz kalır ve doğru kelimeleri bir araya getirip, en iyi cümleyi oluşturmaya çalışırsınız. Milonia öyle birisiydi. O benim için güzel olan her şeyin en kıymetlisiydi. Luadun’Dal Efsanesi için yazdığım tüm karakterlerin en kıymetlisiydi.

Milonia, Tempius’un en küçük kızı olarak Damanhur’a devlet idaresi için eğitim alması maksadıyla gönderildi. Burada Livia ve Claudius’un mücadelesinden uzak, ama bir yandan ikisine de dengeli politika izleyerek hareket etti. Livia, Milonia’yı babasının ölümünden Claudius’un sorumlu olduğunu söylese de Milonia buna inanmak istemedi. Ancak buna karşı çıkarsa da Livia’nın hışmına uğrayacağının farkındaydı.

Livia Grymm Nehri Savaşı’nda ele geçirilerek öldürüldükten sonra, tek gerçek varis olarak Medietas Krallığı’nun kontrolünü ele aldı. Ancak Damanhur’dan Livia’nın ordusuna katılmak üzere yolda sefer sırasında geçirdiği hastalık nedeniyle, Medietas’a gitmek zorunda kaldı. Beraberindeki 2 tam teçhizatlı muhafız birliğini de beraberinde Medietas’a konuşlandırdı. Diğer birlikler Livia’nın ordusuna katıldı. Milonia’nın kişiliği kardeşlerine göre daha farklıdır. Devlet işlerini saraydaki ilgili kişilere bırakır ancak daima gözetleme yapar ve emirler onun onayı olmadan geçmez. Zekâsı ve ikna kabiliyeti nedeniyle, Livia’nın ölümünden sonra Medietas’taki karışıklığı kontrol altına aldı. Livia’nın bütün danışmanlarını ve hizmetçilerini ortadan kaldırarak, Damanhur’daki kendi danışmanlarını ve hizmetçilerini Medietas’taki krallık sarayına yerleştirdi. Damanhur’daki açığı ise oraya atadığı, güvenilir bir prensle kapattı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.