Luadun’Dal Efsanesi: Kayıp Şövalye Haritasının Dijital Tasarımı

Merhaba!

Luadun’Dal Efsanesi: Kayıp Şövalye için eseri yazmaya başladığım zamandan beri hazırladığım dünyanın en somut örneği haritası oldu. Sizin de hak vereceğiniz üzere, yaşayan bir dünya yaratmak için çok uzun çalışma gerekir. Hep söylediğim bir söz vardır: “Bir kurgu eser yazmaya başlamak için öncelikle yazmak istediğiniz dünyayı yaratmanız gerekir. İnsanlar, elfler, cüceler ve benzeri ırklar, ağaçlar, kayalar, dağlar, nehirler, canlı ve cansız varlıkların yer kapladığı, tanrıların ve tanrıçaların hükmettiği bir gökler alemi ya da yeryüzü, krallıklar, kültürler, coğrafya, ekonomi, doğaüstü olayların yaşandığı, birtakım büyücülerin ya da cesur savaşçıların destanlarının yazıldığı ve anlatıldığı, en önemlisi de tüm bunların bir arada bulunduğu ilgi çekici bir öykü.”

Luadun’Dal de uzun çalışmalarımın sonucunda yarattığım bir dünya oldu. Haritayı ilk kez çizmeye başladığımda dijital ortama aktarabileceğim bir imkân olmadığı için öyle devam ettim. Hep, iyi ki de kendi ellerimle emek vererek bu haritayı çizmişim, derim. Çünkü bunun verdiği haz paha biçilemez.

Günümüzde teknolojinin nimetlerini kullanarak kendime yeni kapılar da açtım. Luadun’Dal Efsanesi: Kayıp Şövalye haritasının ilk taslağını daha önce sizlerle paylaşmıştım. Şimdi ise bu haritanın dijital çizimini sizlerle paylaşmak istiyorum. Dijital içerik üzerinde de çok çalışmam gerekti. Çünkü bir hata yapmamam gerekiyordu. Neyse ki herhangi bir sorunla karşılaşmadan, biraz uzun sürse de dijital çizimi tamamladım.

Aşağıda Luadun’Dal Efsanesi haritasının 10.000×10.000 piksel boyutunda hazırlanmış dijital çizimini yakından inceleyebilirsiniz.

Sevgiler!

Luadun’Dal Haritası

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.