Luadun’Dal Efsanesi Üçlemesi Hakkında

Merhaba, 

Luadun’Dal Efsanesi: Kayıp Şövalye adlı ilk fantastik kitabım yayımlandığında ilgiyle karşılandı. Öncelikle, kitabı okuyup pek değerli yorumlarını esirgemeyen okurlarıma teşekkürlerimi iletiyorum. 

Haberini paylaşmak istediğim konu ise yine Luadun’Dal Efsanesi adlı fantastik serüvenin devamı ile ilgili; daha önce bu konuya hiç değinmedim, ancak ilk kitap ilgiyle karşılandığı için duyurmak istedim.


Luadun’Dal Efsanesi adlı seri üçleme olacak ve ikinci kitabı yazmaya, ilk kitabın yayımlandığı Mart 2020’den itibaren başlamıştım. Ancak, bu yazım süreci Temmuz 2020’ye kadar devam etmişti. Zira Temmuz 2020 ve Aralık 2020 tarihleri arasında zorunlu askerlik görevimi yerine getirmek üzere projeye ara vermiştim. Aralık 2020’de askerlik hizmetimi tamamladım ve döndüğüm günden beri bu projemin üzerinde çalışmaya devam ediyorum. 

Luadun’Dal Efsanesi’nin ikinci kitabı Luadun’Dal’de son yaşanan olaylardan üç kış sonrasını, yani 272 yılını konu ediniyor. Luadun’Dal’de 272 ve 298 yılları arasındaki 25 kışın geçtiği dönem iç karışıklıkların ve istikrarsız durumların yaşandığı dönem olarak bilinir. Bu yüzden, ikinci kitapta bu karışıklıkların başlangıcına da yer vermek istedim. Ancak, üçüncü kitap, bu karışıklıklara konu olmaktansa, efsanenin kaldığı yerden devam edeceği 298 yılından başlayacak. Bunun sebebi, dünyanın aslında stabil bir dönemi olmadığını, sürekli değişim içerisinde olduğunu göstermek istiyorum. 

Şimdilik Luadun’Dal Efsanesi’nin ikinci kitabının konusunu kısaca sizlere açıklamak istiyorum.  

“Nordiborg Kralı’nın Medietas Kuşatması’ndaki ölümüyle boş kalan Nordiborg tahtına, Nordiborg’daki en güçlü klanlardan bir tanesi Kurtlar’a mensup Aetrus sahip olur. Nordiborg tahtının el değiştirmesi, Medietas Krallığı’nın kontrolünde sağlanmıştır. Ancak, Luadun’Dal’in güneyindeki Damanhur şehrinde statükoyu, yani süre gelen durum korunamamış ve Medietas Kraliçesi Milonia’nın atadığı Daehrum adlı valinin kötü yönetimi nedeniyle isyan çıkmış ve şehrin valisi Daehrum ise isyan sırasında öldürülmüştür. 

Kraliçe Milonia, buradaki statükoyu sağlayabilmek için şehre en güvendiği lejyonu, Birinci Lejyonu gönderir. Kısa sürede, lejyon birliklerinin sert hükümlü yöntemleri sayesinde isyanın şiddeti şehir içinde bastırılsa da diğer bölgelerinde tüm şiddetiyle devam eder. 

Damanhur’daki istikrarsız durum Luadun’Dal’in doğusundaki Yanghea’ya da sıçrar. Medietas Kraliçesi Milonia, Yanghea’ya da Yedinci Lejyonu’nu gönderir. Hem Damanhur ve hem de Yanghea’daki iç karışıklıkları durdurmak için harekete geçer, ancak bu onun hastalığının daha da kötüleşmesini tetikler. 

Kraliçe Milonia, Damanhur ve Yanghea’daki düzeni tekrar sağlamak için kanlı ve yine birçok kaybın verildiği bir iç savaşın içerisinde kendisini bulur. Bu durumu kontrol altına alabilmesi için en yakınındaki danışmanlarına ve doğru olduğunu düşündüğü acı kararlar da vermek zorunda kalır.” 

Luadun’Dal Efsanesi’nin ikinci ve üçüncü kitabını yayımlanacağı tarihi ne yazık ki henüz veremiyorum, ancak serüveni en iyi şekilde hazırlamak için çalışmalarımı sürdürmekteyim. 

Sevgiler, 

Deniz KOCATÜRK

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.